×
Про УАА Новини Контакти

Організаційна ZOOM-зустріч зі створення дорадчого органу — Ради заповідників

17 Листопада 2021 | Новини |

17 листопада 2021 року в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась організаційна zoom-зустріч за участю представників національних заповідників «Софія Київська», «Глухів», національних історико-культурних заповідників «Качанівка», «Чигирин», «Гетьманська столиця», «Замки Тернопілля» й очільників Всеукраїнської громадської організації «Українська академія архітектури». Обговорювались нагальні питання в сфері охорони культурної спадщини й у діяльності заповідників, а також пошук шляхів їх вирішення.

Українською академією архітектури ініційовано створення постійно діючого дорадчого органу — Ради заповідників при ВГО «Українська академія архітектури», що на підставі прийнятих на себе повноважень зможе оперативно сприяти розв’язанню проблемних питань у сфері охорони культурної спадщини та функціонування історико-культурних заповідників України.

Учасники зустрічі розглянули та схвалили запропоноване на розгляд Положення про Раду заповідників при ВГО «Українська академія архітектури», проголосувавши за її створення одноголосно. Попередньо це питання підтримали національні заповідники «Замки Тернопілля» та «Хортиця». Внаслідок цього рішення на розгляд Загальних зборів УАА буде винесено питання про інкорпорування заповідників до Академії як колективних членів, а їхніх керівників — як акредитованих членів.

Для більшого ознайомлення з кожним заповідником президентом УАА Олегом Слєпцовим було запропоновано створити альбом, в якому міститимуться короткі історичні довідки про всі двадцять чотири українські заповідники, відомості про їхню поточну діяльність. Ця пропозиція теж була підтримана учасниками.

Наступним питанням було обговорення можливості юридичного оформлення через підписання угоди про співпрацю. Між УАА (президент Олег Слєпцов) та НЗ «Софія Київська» (генеральний директор Заповідника, академік УАА, заслужений працівник культури України Неля Куковальська) було підписано перший договір про співпрацю.

У заході від імені УАА взяли участь президент Олег Слєпцов та віцепрезидент Микола Дьомін.